Description
This Daniel Defense barrel has a black heavy phosphate exterior coating with chrome lining and features a Government barrel profile.
Daniel Defense 0707716176018 AR-15 5.56x45mm NATO 10.30″ Threaded
$352.46
Out of stock
This Daniel Defense barrel has a black heavy phosphate exterior coating with chrome lining and features a Government barrel profile.
| UPC | 852548002301 |
|---|---|
| Manufacturer | Daniel Defense |
| Manufacturer Part Number | 0707716176018 |
| Barrel Length | 10.3" |
| Caliber/Gauge | |
| Color | Black |
| Length | 10.30" |
| Model | AR-15 |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |
You must be logged in to post a review.
Prompt Communication
Trusted SSL Protection
Prompt Communication
Reviews
There are no reviews yet.