Additional information
| UPC | 682146888898 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HHSSL308ODG16 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | 3 Position |
Howa HHSSL308ODG16 1500 Superlite Gen2 Full Size 308 Win 3+1 16.25″ Black Threaded Barrel, Matte Blue Steel Drilled & Tapped Receiver, OD Green w/Black Webbing HS Precision Synthetic Stock, Right Hand
$1,101.21
6 in stock
| UPC | 682146888898 |
|---|---|
| Manufacturer | Howa |
| Manufacturer Part Number | HHSSL308ODG16 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 16.25" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 3 + 1 |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | 3 Position |
You must be logged in to post a review.
Prompt Communication
Trusted SSL Protection
Prompt Communication




Reviews
There are no reviews yet.