Description
This Rosco 16″ M4 5.56 NATO Bloodline Barrel is the perfect addition to next build featuring perfect balance, properly sized gas ports in order to optimize performance and reduce premature wear and tear from over gassed barrels.
Rosco Manufacturing BL-16-M4-556-7-C Bloodline 5.56 NATO 16″ Nitride 4150 CMV Barrel Fits M4 Carbine
$166.50
Out of stock
This Rosco 16″ M4 5.56 NATO Bloodline Barrel is the perfect addition to next build featuring perfect balance, properly sized gas ports in order to optimize performance and reduce premature wear and tear from over gassed barrels.
| UPC | 181969500067 |
|---|---|
| Manufacturer | Rosco Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | BL-16-M4-556-7-C |
| Barrel Length | 16" |
| Caliber/Gauge | |
| Color | Black |
| Length | 16" |
| Model | Bloodline |
| Product Type | Barrel |
| Rate of Twist | 1:7" |
You must be logged in to post a review.
Prompt Communication
Trusted SSL Protection
Prompt Communication
Reviews
There are no reviews yet.