Additional information
| UPC | 736676469901 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 46990 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 10 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7.7" |
| Safety | 3 Position |
Ruger 46990 American II Full Size 204 Ruger 10+1 22″ Burnt Bronze Cerakote Spiral Fluted Threaded Barrel & Steel Receiver w/Picatinny Rail, Dipped GoWild I-M Camo Adj LOP Synthetic Stock
$525.62
100 in stock
| UPC | 736676469901 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 46990 |
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber/Gauge | |
| Capacity | 10 + 1 |
| Rate of Twist | 1:7.7" |
| Safety | 3 Position |
You must be logged in to post a review.
Prompt Communication
Trusted SSL Protection
Prompt Communication
Reviews
There are no reviews yet.